V minulosti sa koloidné striebro intenzívne využívalo pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti ako antibiotikum a antivirotikum, pretože vtedy nič lepšie ako výrobky z neho jednoducho nezaberalo!

A nič nezaberá lepšie ani dnes.

Koloidné striebro môžeme účinne využívať nielen ako dezinfekciu vody v studniach alebo ako prírodné „antibiotikum”, ale dá sa prakticky a účinne využiť aj v domácnosti

  • pridávaním do aviváže na priamu dezinfekciu prádla a bielizne počas prania (do 60°C)
  • pomocou rozprašovača aplikovať priamo na postelné prádlo alebo matrace (účinné proti roztočom, plesniam a rôznym baktériám vyskytujúcim sa bežne v našich posteliach)
  • pridaním do vody na zalievanie kvetín (cca 10ml koloidného striebra na liter vody), prípadne aplikovať pomocou rozprašovača na kvetiny. Taktiež to môžeme použiť aj pri živých kvetinách. Účinok sa prejaví na predĺžení životnosti a čerstvosti rezaných kvetín u črepníkových kvetov zničí rôzne plesne, vošky aj niektoré choroby.
  • môžeme použiť na dezinfekciu zubnej protézy (náhrady), zubných strojčekov a podobne (do pohár alebo nádoby s vodou kde si na noc ukladáte protézu, strojček atď. nalejeme 5 ml koloidného striebra a necháme cez noc pôsobiť)
  • taktiež ho možno využiť aj pri zubných kefkách. Do pohára s cca 150ml vody pridáme 5ml koloidného striebra kde necháme cez noc ponorenú kefku (umývacou časťou v pohári)
  • pre domácich miláčikov (psy, mačky, škrečky, vtáčiky, papagáje, domácu hydinu a iné) pre ich lepšiu vitalitu, prípadne zápaly, črevné problémy a pod. pridávame do vody alebo krmiva (podľa druhu žrádla aké im podávame) cca 10ml, prípadne podľa veľkosti domáceho miláčika a vlastného uváženia.
  • na dezinfekciu pelechov, klietok, akvárií a podobne… dáme do rozprašovača a aplikujeme.
  • na dezinfekciu srsti, peria tiež použijeme rozprašovač a nanesieme na srsť alebo perie, môžeme aplikovať aj v prípade ekzémov, kožných vyrážok a podobne.

Koloidné striebro je prírodné „antibiotikum”, proti ktorému si patogénny nedokážu vytvoriť imunitu na rozdiel od antibiotík, ktoré majú navyše aj veľké množstvo vedľajších účinkov, ktoré na rôznych úrovniach poškodzujú organizmus. Bez problémov je možné ho používať aj v kombinácii s inými liekmi, môžu ho používať tehotné ženy, malé deti a dojčatá.

Používa sa aj preventívne, pretože v našom tele môžu byť skryté mnohé zápalové procesy, ktoré koloidné striebro môže zastaviť, alebo ako prevencia v chrípkovom období či predcestovaním do iných krajín.

Z viac ako 100 ročného vedeckého výskumu sa potvrdilo, že pôsobí proti:
– bakteriálnym, vírusovým a mykotickým infekciám,
– podporuje protizápalové procesy a pomáha pri dezinfekcii,
– zmierňuje bolesť a svrbenie kože,
– v čase choroby pomáha pri vytvorení imunitného systému,
– podporuje regeneráciu poškodených buniek,
– očisťuje organizmus od toxických látok,
– neničí priateľské črevné baktérie, nespôsobuje podráždenie sliznice ústnej dutiny, žalúdka a čriev.

Jeho účinnosť sa potvrdila pri liečbe týchto ochorení:

Vírusové infekcie – prechladnutie, kašel, nádcha, chrípka, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, mandlí a oparov, pôsobí ako antivirotikum v prírodnej pre organizmus prirodzenej forme

Bakteriálne infekcie – angína, hnačka, tuberkulóza, žalúdočné a črevné zápaly, nákazy stafylokokmi, streptokokmi, svrbenie konečníka, kožné infekcie aj lišajového typu, vredy, bolesti zubov…

Mykotické a kvasinkové infekcie – plesne na koži, nechtoch, nohách, pošvové mykózy, črevná a pľúcna kandidóza, infekcie miazgových uzlín…

Chronické zápalové stavy, lupienka a lupiny – dezinfikuje kožu, zmierňuje zápalové stavy a svrbenie

Ťažko sa hojace rany popáleniny vrátane popálenín spôsobených opaľovaním – podporuje rýchlu regeneráciu poškodených buniek, akné- aj vonkajšie prejavy a vnútorne čistí organizmus, takže odstraňuje príčiny tejto choroby.

Použitie:

– vonkajšie:
– nanáša sa priamo na kožu pomocou obkladov alebo priamo poliatim na postihnuté miesto na koži a to niekoľkokrát denne.
Upozornenie! Miesto kde bolo aplikokované koloidné striebro nevystavujte priamym slnečným lúčom.

– vnútorné:
– výplach hrdla, ústne dutiny, výplachy pošvy a ako zložka klystíru
– pitie – preventívne 1 polievková lyžička denne (5 ml)
– podpora pri nachladnutí , infekciách, chrípke 4 x denne 1 polievkovú lyžičku
– podpora pri chronických ochoreniach 2 x denne 1 polievkovú lyžičku
Je veľmi vhodne užívať koloidné striebro vnútorne počas dvoch mesiacov a po uplynutí tohto obdobia si dať niekoľko týždňovú pauzu. Pije sa ráno nalačno aspoň pol hodinu pred jedlom a večer pred večerou prípadne pred spaním. Treba ho pol minúty omieľať v ústach, aby preniklo najskôr cez sliznicu do krvi a následne ho zapiť malým množstvom tekutiny, aby sa dostalo do čriev a tu mohlo pôsobiť proti mikroorganizmom.

Upozornenie!
Vyrábajú sa rôzne syntetické druhy, ktoré neobsahujú „živé” a aktívne koloidy striebra preto tieto nie je vhodné užívať perorálne. Koloidné striebro nesmie obsahovať žiadne iné zložky okrem 100% destilovanej vody a strieborných koloidných častíc.

0
Vaša objednávka
  • No products in the cart.